Selasa, 08 Maret 2016

Każde ploty PCV są nieodłącznym elementem wszelkiej nieruchomości.Mało kto wyobraża sobie dom bez płotu. Aby można się było dostać na obszar osobistej posesji niezbędna jest furtka jak również brama wjazdowa.
Bezspornie bramy i furty ogrodzeniowe powinny być rzetelnie skonstruowane jako ze narażone są na znacznie większe obciążenia niż pozostała cześć ogrodzenia z plastiku na ogrodzenie i furtkę ze sztachetek
. Z tej przyczyny jakie winny być furty oraz bramy ogrodzeniowe? Każda furtka winna być na tyle duża żeby umożliwiała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furta winna także zapewniać przejazd wózkom dziecięcym i osobom niepełnosprawnym. Zwykle przyjmuje się że furtka ogrodzeniowa winna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furta ogrodzeniowa może być prawo względnie lewostronna otwierana. Ze względu na to że przęsła ogrodzeniowe przeważnie są zamontowane nad murkiem furta winna znajdować się nieco wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe by sztachety z plastyku na plot i bramę ze sztachetek było równej wielkości.Przy wyborze sztachety PVC na plot i bramę ze sztachet jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno lub dwu skrzydłowe. Poza doborem liczby skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posesji brama może być przesuwna ewentualnie rozwierana. Aby ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki któremu brama będzie się samoczynnie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna trzeba wziąć pod uwagę fakt że ogrodzenia plastykowe
przy bramie powinno być na tyle długie żeby cala brama się za nim schowała. Bramy rozwierane z kolei wymagają powierzchni żeby bramę można było bez ograniczeń otworzyć. Jeżeli chodzi o wielkość bramy to można ja dopasować indywidualnie wg potrzeb, aczkolwiek przyjęło się ze winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór towaru z którego brama i furta ma być zrobiona. Te dwa moduły ogrodzenia nie powinny odbiegać ani zarysem ani materiałem od reszty ogrodzenia aby sztachety PVC na plot i furtę sztachetowa prezentowało się jednakowo. W sprzedaży dostępne są bramy oraz furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy i furty) oraz drewniane ogrodzenia (sztachety które wolno wykorzystać do zapełnienia bramy bądź furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar